👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس دانشجویان 43 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس دانشجویان 43 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس دانشجویان عنوان این نوشتار است که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

43

حجم

202/385 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس دانشجویان قابل ویرایش با فرمت ورد doc بصورت جامع و کامل می باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبیات نظری عزت نفس دانشجویان تشریح می شود و در بخش دوم پیشینه نظری تحقیق عزت نفس دانشجویان در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد.

عزت نفس چیست؟ از کودکی، افراد تصویری از خود تدارک می بینند که شامل تصور و پندار درباره خصوصیات جسمانی، عقلانی و اجتماعی خویشتن است و به ویژه بر شیوه رفتار اشخاصی که نقش مهمی در زندگی آنان دارند، یعنی والدین، معلمان و دوستان مبتنی است. ارزشیابی مثبت یا منفی تصویری که فرد از خود دارد، تشکیل دهنده عزت نفس یا حرمت نفس یا حرمت خود است [46]. منظور از عزت نفس اين است كه افراد نسبت به خود چگونه فكر مي كنند، چقدر خود را دوست دارند و از عملكردشان راضي اند، به خصوص به لحاظ اجتماعي و ورزشي و تحصيلي خود را چگونه احساس مي كنند و ميزان هماهنگي و نزديكي خود ايده آل و خود واقعي آنها  چقدر است [47].

عزت نفس زاییده زندگی اجتماعی و ارزشهای آن است و در تمامی فعالیت های روزانه انسان به نوعی جلوه گر بوده و به این شکل از مهمترین جنبه های شخصیت و تعیین کننده ویژگی های رفتاری انسان است [48] و واژه ای است که در محاوره هاي عمومی و روان شناسی کاربرد بسیار گسترده اي دارد و به احساس   فرد نسبت به ارزشمندي و تایید او نسبت به خودش مربوط است [49]. عزت نفس عامل روان شناختی مهم و اثرگذار بر سلامت و کیفیت زندگی به شمار می رود [10].

 از  دیدگاه مذهب اسلام، عزت نفس همچون دری است که حافظ عقیده و عمل مومن است و با شکسته شدن آن، همه چیز مومن در معرض خطر قرار می گیرد. پس انسان معتقد و مطمئن به خود، باید عزت نفس خود را نگه دارد و تن به اموری ندهد که به خودش آسیبی برساند [50].  عزت نفس متأثر از عوامل دروني و بيروني است. منظور از عوامل دروني عواملي است كه از درون نشئت مي گيرند يا به عبارت ديگر، خود شخص آن را ايجاد مي كند . عوامل بيروني به شيوه هاي زندگي، نوع فعاليت بدني و عوامل محيطي تأثير گذار بر فرد اشاره دارد [47].

نمونه پیشینه تحقیق درباره عزت نفس دانشجویان

بوشهری بین سطح آمادگی جسمانی دختران با عزت نفس رابطه ای مشاهده نکرد و بلوچ مقدم دریافت بین آزمون های آمادگی جسمانی با عزت نفس دانشجویان پسر ارتباطی وجود ندارد .بر اساس پژوهشی دیگر نیز ارتباطی بین آمادگی جسمانی و عزت نفس آزمودنی ها وجود ندارد [15]. 

فهرست مطالب

فصل دوم پایان نامه: چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عزت نفس دانشجویان

1-6-1-تعريف مفهومي عزت نفس

1-6-2-تعريف عملياتي عزت نفس

2-2-15-1. تعریف:

2-2-15-2. نظر محققان:    

2-2-15-3. مزایای عزت نفس:

2-3-2-1. پژوهش های داخلی:

2-3-2-2. پژوهش های خارجی:

2-3-3. ورزش و عزت نفس:

(f)    2-3-3-1. پژوهش های داخلی:

(g)    2-3-3-2. پژوهش های خارجی:

Article III.    2-4. نتیجه گیری:

منابع

منابع فارسي    

منابع انگليسي

👇محصولات تصادفی👇

معرفی معاونت نیروی انسانی سازمان ناجا با عنوان سازمان الف کانال های یونی به عنوان هدف برای درمان سرطان پایان نامه رشته کشاورزی با عنوان تاریخچه، نامگذاری، و اهمیت اقتصادی گندم پاورپوینت تحلیل مجتمع تجاری مسکونی گروه معماری MVRDV فایل اکسل فهارس بها سال 97