👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بررسی بخش فیزیوتراپی و رادیولوژی بیمارستان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بررسی بخش فیزیوتراپی و رادیولوژی بیمارستان

دانلود فایل پاورپوینت بررسی بخش فیزیوتراپی و رادیولوژی بیمارستان همراه با دیاگرام ارتباط فضاها، در حجم 45 اسلاید قابل ویرایش. این فایل با فرمت پاورپوینت برای ارائه کلاسی دانشجویان رشته مهندسی معماری با افکت مناسب تهیه شده است.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

45

حجم

1387/757 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

ppt

توضیحات کامل

فایل پاورپوینت بررسی بخش فیزیوتراپی و رادیولوژی بیمارستان، در حجم 45 اسلاید قابل ویرایش. این فایل با فرمت پاورپوینت برای ارائه کلاسی دانشجویان رشته مهندسی معماری با افکت مناسب تهیه شده است.

بخشی از متن:

فیزیوتراپی درلغت به معنای درمان فیزیکی بوده و به علم استفاده از عواملی نظیر گرما ، سرما، آب ، امواج الکترو ماگنتیک (نور، امواج مادون قرمز ، ماورائ بنفش، لیزر ، ...)  و حرکت درمانی وقتی که جهت بازتوانی و توانبخشی به بیماران و معلولین قرار میگیرد گفته میشود . 

در واقع  از سال 1895 که شروع نوعی ماساژ درمانی ، تمرین درمانی و گرم کردن بدن بیماران ناشی از اپیدمی فلج اطفال انگلستان بوده است  ،  تا قبل از سال 1945 ، این رشته ، بیشتر به معنای بازتوانی و بازپروری فیزیکی بیماران بستری در بیمارستانها مطرح و به عنوان قسمتی از توانبخشی محسوب میگردید .

اما کم کم با ارتقای دانش علمی فیزیوتراپیستها ، حیطه کاری ایشان از تکنسینی تا کارشناسی و کارشناسی ارشد و حتی دکتری حرفه ای توسعه پیدا کرده و از پیشگیری تا درمان نیز به توانبخشی اضافه گردیده است . به گونه ای که مثلا در آمریکا بیش از 20 تخصص مختلف رزیدنتی در حیطه فیزیوتراپی موجود میباشد .

آموزش های اختصاصی برای فیزیوتراپی از 1913 که ویژه نظامیان امریکایی بود ، بسیار عمیق تر شده و مدارک علمی و مهارتهای تکنیکی فیزیوتراپیستها ، حقانیت ورود ایشان به حوزه هایی فراتر را در عمل ، ایجاد نموده است .

در ایران نیز از سال 1344 و تاسیس مدرسه و سپس انستیتو توانبخشی تا کنون ، فیزیوتراپیستها ضمن فراگیری علوم پایه ، در کارهای آموزشی بالینی نیز ، روز به روز غنی تر  شده اند و توانایی کلینیکی شان چنان بالا رفته است که بعضی به اغراق خود را برای کارهای درمانی و پیشگیری ، از متخصصان طب فیزیکی (بعنوان پزشکانی که طب عمومی و تخصص طب فیزیکی را گذرانده اند) مجرب تر دانسته و اطلاعات کاربردی خود را از این پزشکان متخصص نیز بالاتر میدانند .

و...

فهرست مطالب:

بخش اول: طراحی بخش توانبخشی (فیزیوتراپی)

کلیات

نکات موثر در تعیین محل فیزیوتراپی در یک بیمارستان

زمینه های فعالیت فیزیوتراپی

انواع فضاها در داخل بخش فیزیوتراپی بیمارستان

استانداردهای کمی فضاهای فیزیکی(مترمربع)

نکات موثر در چینش فضاهای داخلی فیزیوتراپی

رابطه سه منطقه اصلی بیمارستان

جانمایی بخشهای مختلف بیمارستان

نمونه دیاگرام ارتباط بخش فیزیوتراپی و رادیولوژی با سایر بخشها

بخش دوم:طراحی بخش رادیولوژی بیمارستان

آشنایی با رادیولوژی

تاریخچه بخش رادیولوژی

استقرار بخش در طبقات بيمارستان

بخش رادیولوژی(نگهداری بیمار )

انواع فضاها در داخل بخش تصویربرداری بیمارستان

استانداردهای کمی فضاهای فیزیکی(مترمربع)

بخش های رادیولوژی

سیرکولاسیو حرکت بیمار در عرصه رادیولوژی

دیاگرام ارتباط فضاها

این فایل با فرمت پاورپوینت در 45 اسلاید قابل ویرایش جهت ارائه کلاسی دانشجویان رشته معماری تهیه شده است.

👇محصولات تصادفی👇

شناسایی نیازهای معنوی بیماران و تاثیر آن بر بهشت فردی و روانی تشریح ماهیت و عوامل نیات رفتاری مشتری پاورپوینت روش تحقيق در مديريت پاورپوینت مصالح تکنولوژی ساخت و ساز پاورپوینت مرکز درمانی شهری Kitakyushu ژاپن