👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه هوش هیجانی 55 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه هوش هیجانی 55 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیقات داخلی و خارجی هوش هیجانی نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی کامل و جامع

مشخصات فایل

تعداد صفحات

55

حجم

278/551 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیقات داخلی و خارجی هوش هیجانی موضوع مورد نظر می باشد. اول مبانی نظری تحقیق هوش هیجانی بیان می شود و در ادامه  پیشینه تحقیق هوش هیجانی  در تحقیقات داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد .

هوش هیجانی را توانایی ارزیابی، بیان و تنظیم عاطفه خود و دیگران و استفاده کارآمد از آن تعریف می کنند (Sivantan;2011). صاحب نظران بر تعریف هوش هیجانی به عنوان کنترل عاطفه و احساس در جهت هدایت رفتار برای برقراری ارتباط موثر با همکاران، سرپرستان به منظور بهبود کیفیت از نتایج کار تاکید داردند (Sarboland;2011). این تعاریف نشان داد که مهارتها، توانایی ها و شایستگی های غیر شناختی مرتبط با هوش هیجانی ظرفیت افراد برای مقابله با خواسته ها و فشارهای محیط را تحت تاثیر قرار می دهد (Sawitri – Laksmi Riani; 2012). 

مولفه های هوش هیجانی که با طیف پنج درجه ای لیکرت در مقیاس فاصله ای (از خیلی کم تا خیلی زیاد) و توسط پرسش نامه ارزیابی شده است عبارتند از (شهایی و سجادی،1390، 42):

  عزت نفس: توانايي احترام به خود و پذيرش خود بعنوان شخصي که اساسا خوب است. شخص صاحب حرمت نفس، احساس عدم کفايت و حقارت نمي کند. پذيرش جنبه هاي مثبت و منفي  محدوديت ها و قابليت های خود.

  روابط بين فردي: توانايي برقراري و حفظ ارتباطات متقابل، توانايي صميميت با محبت و انتقال دوستي به شخص ديگر است. 

  حل مسئله: توانايي شناسايي و تعريف مشکلات، داشتن کفايت و انگيزه براي مقابله موثر با، تعيين راه حل هاي مختلف مسئله، تصميم گيري و انجام يکي از راه حل ها.

  خوشبيني: توانايي نگاه کردن به نيمه روشن ترزندگي، اميد به زندگي و رويکردي مثبت داشتن به زندگي روزمره

  تحمل فشار رواني: توانايي مقاومت در برابر رويدادها و موقعيت هاي فشار زا، پشت سر گذاشتن موقعيت هاي مشکل زا بدون از پاي در آمدن، اين افراد کمتر دچار نااميدي مي شوند و بحران ها و مشکلات را بهتر مي گذرانند.

فهرست مطالب

تعریف نظری هوش هیجانی

تعریف عملیاتی هوش هیجانی

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیقاتی درباره هوش هیجانی

بخش اول: هوش هیجانی 15

2 1 1) مقدمه 16

2 1 2) تعاریف و مفاهیم  هوش هیجانی 16

2 1 3): سیر تحولی  هوش هیجانی 19

2 1 4) اهميت هوش هيجاني 21

2 1 5) رویکردهای متفاوت به هوش هیجانی 22

2 1 6) مدل های هوش هيجاني 23

2 1 7) انواع هوش هیجانی( فردی و اجتماعی) 29

2 1 8) آموزش هوش هیجانی 29

2 1 9) روش های عملی افزایش هوش هیجانی 31

2 1 10) مهارت های هوش هیجانی 32

بخش دوم : پیشینه تحقیقاتی در مورد هوش هیجانی

2 4 1) پیشینه تحقیقات هوش هیجانی در ایران

2 4 2) پیشینه تحقیقات هوش هیجانی در خارج از ایران

منابع

👇محصولات تصادفی👇

اختلالات رفتاری کودکان و عوامل موثر بر آن بررسی نظریات شکل گیری هویت و بحران هویت در نوجوانان و جوانان پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی اورگان و کانوسکی با روایی و پایایی مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازاریابی الکترونیکی 29 صفحه پاورپوینت آزمایشگاه مکانیک خاک آزمایش تعیین Gs خاک در 12 اسلاید کاملا قابل ویرایش به همراه شکل و تصاویر