👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق بزهکاری زنان 36 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق بزهکاری زنان 36 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق بزهکاری زنان که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

36

حجم

176/435 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق بزهکاری زنان قابل ویرایش با فرمت ورد doc بصورت جامع و کامل می باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبیات نظری بزهکاری زنان تشریح می شود و در بخش دوم پیشینه نظری تحقیق بزهکاری زنان در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد. 

1.    اولین خصوصیت بزهکاری زنان، شیوه مشارکت زنان در بزهکاری زنان می باشد. ارتکاب جرائم توسط زنان غالبا همراه دیگران و به صورت معاونت است حتی در برخی از جرائم، زنان نقش وسایل ارتکاب بزهکاری زنان دارند مانند قاچاق مواد مخدر و کالا که از زنان به عنان رابط یا باربر استفاده می شود (نجفی ابرند آبادی، 1384).

2.    ویژگی دوم بزهکاری زنان، میزان کم تکرار بزهکاری زنان در زنان بزهکار است (نجفی ابرند آبادی و هاشم بیگی، 1390).

3.    از دیگر ویژگی های قابل بحث بزهکاری زنان، حضور اندک زنان در پدیده بزهکاری زنانانه است، که البته این موضوع خود علل مختلفی دارد، اولا از لحاظ جسمی، زنان ناتوان هستند و دوران بارداری، قاعدگی سبب می شود تا نتوانند بسیاری از جرائم را انجام دهند و همچنین از لحاظ روانی، بالا بودن عامل احساس و عاطفه در زنان، ترس، داشتن روحیه صلح جویانه و توجه بیشتر زنان به جنبه های معنوی و معتقدات مذهبی، عاملی جهت جلوگیری از ارتکاب بزه است. علل دیگری نیز هست که نشان می دهد زنان هم مانند مردان مرتکب بزهکاری زنان می شوند اما کشف نمی شود یا به صطلاح رقم سیاه بزهکاری زنان زنا بسیار بالاست و از جمله دلایل آن این است که اکثر شاکیان در مورد زنان از شکایت خود صرف نظر می کنند، شرکاء  معاونین بزهکاری زنان معمولا مسئولیت بزهکاری زنان زنان را به عهده می گیرند، پلیس، داد سراها و دادگاه ها نسبت به بزهکاری زنان زنان ارفاق می کنند، برخی از جرائم مانند سقط جنین و اعمال منافی عفت آن قدر مخفیانه است که احتمال دستگیری مبزهکاری زنانین بسیار ادنک است و زرنگی، تبحر، فرم و شکل لباس زنان مانع از کشف جرائم آنان است (دانش، 1381).

فهرست مطالب

تعریف نظری جرم

تعریف عملیاتی جرم

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش بزهکاری زنان

تعریف جرم    11

انواع جرم    12

جرم های جانی:    13

جرم های مالی:    13

جرم های بدون قربانی:    13

جرم های دولتمندان و قدرتمندان:    14

دیدگاه های مختلف در زمینه ی علت شناسی جرم    14

بزهکاری زنان و اهمیت آن    18

خصوصیات بزهکاری زنان    20

پیشینه تحقیق    21

پژوهش های انجام شده در ایران    22

پژوهش های انجام شده در خارج از ایران    26

منابع    31

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

ادبیات نظری و پیشینه تجربی سازگاری شغلی طلاق به درخواست زوجه از دیدگاه فقهای اسلامی تأثیر هوش رقابتی مدیران بر وفاداری مشتریان پاورپوینت تحلیل ارگ حکومتی اراک پاورپوینت ظهرنویسی چیست