👈 فروشگاه فایل 👉

ادبیات نظری و پیشینه تجربی سازگاری شغلی

ارتباط با ما

... دانلود ...

ادبیات نظری و پیشینه تجربی سازگاری شغلی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری شغلی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

25

حجم

99/473 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

دانلود ادبیات نظری و پیشینه تجربی سازگاری شغلی که در آن به بررسی (چارچوب) مبانی نظری و پیشینه پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

سازگاری شغلی (Occupational Adjustment) شامل شرح و توصیف رفتارهایی است که به اجرای خوب وظایف افراد و نگرش مثبت به نقش کاری جدید می‌انجامد (1). معمولاً سازگاری شغلی به دنبال یکی از دو حالت کنش (فعال) یا واکنش (غیرفعال( حاصل می­‌شود. در روش فعال، افراد سعی دارند با تغییراتِ ملزومات محیطی و یا پاداش‌های موجود در محیط کار، عدم تطابق را کاهش دهند؛ ولی در روش واکنشی، افراد سعی در تغییر خود دارند (2). ارتباطی قوی بین رضایت شغلی و سازگاری شغلی وجود دارد. با وجودی که رضایت شغلی شاخصی مهم از سازگاری شغلی است اما تنها راضی بودن فرد اهمیت ندارد بلکه طبق این نظریه رضایت و رضایت‌­مندی  دو مـولفه اصلـی بــرای پیـش‌بینـی سازگاری شغلی هستنـد.

پیامدهای سازگاری شغلی

1- متعهد بودن فرد: زمانی که فرد با شغل خود سازگار باشد مطمئنا نسبت به انجام امور و وظایف خود بدون نظارت فرد دیگر اقدام خواهد کرد.

2- سلامت فیزیکی و ذهنی: سازگاری شغلی باعث می شود که فرد از لحاظ روانی و فیزیکی عملکرد بهتر و سالم تری داشته باشد.

3- افزایش بهره وری: زمانی که فرد دارای رضایت شغلی است باعث می شود تا میزان تولید و

بهره وری افزایش یابد.

4- کسب مهارت جدید: افرادی که از شغل خود راضی و با آن سازگارند سعی می کنند و انگیزه دارند که روز به روز بر مهارت های خود بیفزایند (داویز، 2005).

فهرست مطالب

تعریف نظری سازگاری شغلی

تعریف عملیاتی سازگاری شغلی

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سازگاری شغلی

. تعاریف سازگاری شغلی    

2-15. پژوهش های سازگاری شغلی    

2-15-1. عوامل موثر بر سازگاری شغلی    

2-15-2. پیامدهای سازگاری شغلی    

2-15-3. پیامدهای عدم سازگاری شغلی     

2-16. تحقیقات انجام گرفته    

2-16-1. سوابق داخلی     

2-16-2. سوابق خارجی    

2-17. جمع بندی    

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

شکل گیری برند و جايگاه‌ آن در جهان امروز و ضرورت استفاده آن  مبانی نظری مدلهای ارزیابی تعالی سازمانی نقش ورزش در بزهكاری جوانان پاورپوینت تحلیل ساختمان تلفیقی Lehtikangas فنلاند با کاربری آموزشی پاورپوینت فروش مال غیر چیست